اگر می خواهید در هریک از درس هایتان پیشرفت کنید و به نتایج ایده ال برسید . سه سوال را به ترتیب زیر از خودتان بپرسید ؟

ثبت نام کلاس های آنلاین کنکور 1403 شروع شد ...
اگر می خواهید در هریک از درس هایتان پیشرفت کنید و به نتایج ایده ال برسید . سه سوال را به ترتیب زیر از خودتان بپرسید ؟
اگر می خواهید در هریک از درس هایتان  پیشرفت کنید و به نتایج ایده ال برسید . سه سوال را به ترتیب زیر از خودتان بپرسید ؟

اگر می خواهید در هریک از درس هایتان  پیشرفت کنید و به نتایج ایده ال برسید . سه سوال را به ترتیب زیر از خودتان بپرسید ؟

 تلاش : آیا به اندازه ی کافی برای آن درس وقت گذاشته اید و تلاشتان کافی بوده است  ؟

 منابع : آیا منابع و کتاب های  خود را درست انتخاب کرده اید ؟

 روش : آیا روش هایتان برای آن درس موثر و مفید است ؟

  • اگر می خواهید در هریک از درس هایتان  پیشرفت کنید و به نتایج ایده ال برسید . سه سوال را به ترتیب زیر از خودتان بپرسید ؟
  •  تلاش : آیا به اندازه ی کافی برای آن درس وقت گذاشته اید و تلاشتان کافی بوده است  ؟
  •  منابع : آیا منابع و کتاب های  خود را درست انتخاب کرده اید ؟
  •  روش : آیا روش هایتان برای آن درس موثر و مفید است ؟

 

✅ تلاش

اولین و مهم ترین عامل برای موفقیت در هر درس این است که زیاد و به طور پیوسته درس بخوانید . از مشاور خود ساعت های مطالعه ی هر درس را بپرسيد و بررسی کنید تا متوجه شوید آیا  آن درس را  به طور منظم و پیوسته مطالعه کرده اید؟ یا این که کم وقت گذاشته اید؟  و شاید هم  زیاد ولی بی نظم و ناپیوسته درس خوانده اید

 

معمولا به میزانی که وقت می گذارید نتیجه هم می گیرید . اما اگر نتیجه تان کم تر یا بیشتر است و اگر می خواهید با همان زمان درس خواندن به نتایج بهتری برسید به سراغ سوال های دهم و يازدهم بروید .

 

✅ منابع

سوال دوم : آیا منابع خود را درست انتخاب کرده اید ؟

انتخاب منابع دومین عاملی است که باید از ابتدای سال تحصیلی  و به درستی بررسی کنید . آیا به کتاب درسی و به جزوه های کلاسی اهمیت لازم را می دهید ؟ منابع تکمیلی شما کدام منابع  است ؟ برای تمرین کردن ( تشریحی وتستی ) آیا با سوال های شناسنامه دار و استاندارد کار می کنید یا این که سوال های تالیفی و سلیقه ای را در اولویت قرار داده اید ؟

 

▪️در صورتی که منابع خود را به درستی انتخاب کرده اید لازم است به این موارد  هم توجه کنید : آیا اولویت استفاده از منابع را به خوبی رعایت می کنید ؟ مثلا  ابتدا با کتاب درسی شروع می کنید یا با جزوه ی کلاسی ؟ ابتدا با کتاب سير تا پياز تمرين می کنید یا با کتاب ميكرو ؟ سوال های استاندارد را در اولویت قرار می دهید یا سوال های تالیفی ؟ و هم چنین به این موضوع هم توجه کنید که آیا برای هر کتاب  به اندازه ی کافی  اهمیت می دهید و وقت می گذارید و آیا روش استفاده از هر کتاب را می دانید . ممکن است دو نفر یک کتاب مشابه را داشته باشند ولی به دلیل اولویت بندی های  متفاوت و روش های متفاوت در  استفاده از همان کتاب ها نتایج یکسان نگیرند روش استفاده ی منابع برای هر فرد متفاوت از دیگری است .

 

✅ روش

و سوال سوم درباره ی روش های مناسب برای هر درس است . آیا شما روش های مناسب خود را برای هر درس کشف کرده اید ؟ اگر یک درس را زیاد می خوانید و منابع خوب و مناسبی هم انتخاب کرده اید اما به اندازه ی کافی پیشرفت نمی کنید باید به روش هایتان فکر کنید . در مورد روش ها اولین چیزی که باید در نظر بگیرید این است که روش های مطالعه ی هر درس برای هر دانش آموز و دانشجویی ویژه ی خود اوست و شما باید روش های مناسب خودتان را کشف کنید و اگر از دیگران هم توصیه هایی می شنوید که به نظرتان صحیح و منطقی است چند بار آزمایش کنید و اگر برایتان موثر واقع شد ادامه دهید .روشی که برای دانش آموز دیگر مناسب است ممکن است برای شما مناسب نباشد.

 

#قلم مشاور

#مهندس_علیرضافضائلی


اشتراک گذاری مقاله: گوگل پلاس تلگرام واتساپ توئیتر فیسبوک